Geçmişi 1983 yılına dayanan Sante Kozmetik, 1996 yılından bu yana, her biri kendi konusunda en kaliteli, etkin ve piyasada ihtiyaç duyulan dünya kozmetik markalarının Türkiye temsilciliği ve dağıtımını yapmaktadır.

‘Etkin ve müşteri odaklı dağıtım hizmeti’ ilkesi ile, kurulmuş olan Sante Kozmetik, 2021’de 25. yılını geride bırakıyor.

Londra’da bulunan Britanya Kozmetoloji Okulu’nda öğrenim gören ve sonrasında uzun yıllar kendi ismindeki enstitüsünü işleten Ece Erman Önal, finansman ve bankacılık sektöründe üst düzey yöneticilik deneyimine sahip Levent Önal – MBa ve uluslararası ticaret konusunda tecrübeli Hakan Erman, kişisel bilgi ve birikimlerini bir araya getirerek Sante Kozmetik’i kurmuşlardır.

Sante Kozmetik, özellikle ürün ve mesleki eğitimlere büyük önem verilmekte, bayi personelinin ihtiyaç duyduğu ürün tanıtımı, uygulama ve satışı eğitimleri sunulmaktadır.

Şirketimiz temsil ettiği markalara uygun olarak yapılanma esnekliği göstermekte ve dağıtım ağlarını özelleştirebilmektedir. Sante Kozmetik, bayilerini, iş ortağı olarak görerek çalışmalarını yönlendirmektedir. Bayileri ve işin gerçek sahibi olarak benimsediği tüketicileri ile interaktif bir iletişim sistemini benimsemiştir. ‘Gerçek satış tüketiciye yapılan ve üründen memnun kalınan satıştır’ ilkesi ile hareket etmektedir.

Sante Kozmetik’in hedefi, Türkiye kozmetik sektörüne getirdiği profesyonel bakış açısını daha da geliştirmek, sektörümüzün sağlıklı gelişimine katkıda bulunacak yeni yatırımlara imza atmak ve eğitime özel bir önem vermektir.

Bu yüksek hedeflere ulaşmak için çok çalışacağımız yeni yirmi yıllara heyecanla bakıyoruz.

English

With its roots as far back as 1983, Sante Kozmetik has been the Turkish representative and distributor of fine cosmetics brands since 1996. Founded with a principle of ‘effective and customer-oriented’ distribution service, Sante Kozmetik is proudly celebrating its 25th anniversay in 2021.

Sante Kozmetik was founded with the partnership of the expertise and knowledge of Mrs. Ece Erman Önal, who graduated from the British School of Cosmetology-CIDESCO in London and has been running her cosmetology institute for many years, Mr. Levent Önal, MBA, who had an impressive background in upper-level management in banking and finance sectors, and Mr. Hakan Erman, who has extensive experience in international trade.

Sante Kozmetik invests heavily in product and professional training. Product knowledge, implementation and sales techniques, which are very much needed by branch personnel, are also conducted at the company headquarters.

Sante Kozmetik maintains a flexible structure that suits the variety of brands represented, and creates custom-made distribution networks. Viewing each of its dealers as a business partner, Sante Kozmetik upholds a principle of mutual benefit to ensure that its dealers thrive on the success of the company. To this purpose, Sante Kozmetik’s notion of a successful sale is a satisfactory transaction that fully meets the needs of the consumer.

The goal of Sante Kozmetik is to further develop the professionalism it has brought to the Turkish cosmetics sector, to make considerable investments that will contribute to the healthy and fruitful expansion of the field, and to maintain its focus especially on training.

We look forward to new twenty years in which we will strive more to reach these ambitious targets.

Temsil Edilen Markalar

Sante Kozmetik sırasıyla aşağıdaki markaların temsilciliklerini ve etkin dağıtımını üstlenmiştir.

Mavala – İsviçre
El, Ayak ve Tırnak Bakım Ürünleri  
www.mavala.com

Mavala Swiss Skin Solution – İsviçre
Cilt Bakım Ürünleri
www.mavalaskinsolution.com

Ardell – Amerika Birleşik Devletleri
Takma Kirpik ve Kaş Aksesuarları 
www.ardellashes.com

RefectoCil – Avusturya
Kirpik ve Kaş Boyası, Kirpik Kıvırma Seti
www.refectocil.at